Fasadų apdaila, šiltinimas

Fasadų apdaila, šiltinimasTeikiame daugiasluoksnės fasadų šiltinimo sistemų paslaugas:

 • tinkuojamąsias; (Thermo Max; Kreisel; Baumit; Ceresit ir kt. sistemomis ir technologijomis)
 • ventiliuojamąsias;

Tinkuojamieji fasadai

Klimato pokyčių poveikis mūsų aplinkai tampa vis reikšmingesnis. Jei vasarą mus kankina kaitra, tai žiemą stingdo neįtikėtinas šaltis. Dėl tokių ryškių temperatūros svyravimų nukenčia ir pastatų fasadai, tad svarbi jų apsaugos priemonių dalis yra fasadų šilumos izoliacija.

Fasadų apdaila, šiltinimasFasadų šiltinimas – tai specializuota statybos sritis. Taisyklingas fasado šiltinimas leidžia žymiai sumažinti šildymo išlaidas, išvengti kondensato susidarymo vidinėse pastato konstrukcijose bei pasiekti geros garso izoliacijos.

Šiuo metu tarp statybos ir apdailos technologijų pirmauja naujas lauko sienų šiltinimo ir apsaugos metodas, vadinamasis „šlapias“ fasadas. Kalkių mišinius, kurie anksčiau neturėjo realių konkurentų fasadų apdailos srityje, dabar visur keičia neventiliuojamųjų fasadų sistemos. Statybininkai neventiliuojamuosius fasadus vadina „šlapiais“, arba nekontaktiniais. Šlapieji fasadai yra pigesni nei ventiliuojamieji, nes dažymas arba tinkavimas — tai vieni iš ekonomiškiausių pastatų apdailos būdų.

Fasadų apdaila, šiltinimasLauko fasadų šilumos izoliacijos privalumai

 • Leidžia sumažinti pastato šildymo išlaidas iki 60 %.
 • Sumažina į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį.
 • Suteikia galimybę naudoti lengvas apsaugines konstrukcijas, drauge išsaugant šilumą.
 • Leidžia sumažinti lauko sienų storį ir taip iki 5 %padidinti pastato vidaus plotą.
 • Laiku pašalina drėgmę, susikaupusią lauko šilumos izoliacijos sistemos viduje, užkerta kelią pelėsio ir grybelio atsiradimui ant sienų paviršių konstrukcijos viduje.
 • Leidžia akumuliuoti šilumą apsauginėje konstrukcijoje ir sukurti palankų klimatą pastato viduje.
 • Padeda išvengti druskų apnašų susiformavimo ant pastato sienų.
 • Išsprendžia pastatų siūlių sandarinimo problemą.
 • Padidina lauko sienų garso izoliaciją.
 • Gali būti naudojama ir naujai statomiems, ir rekonstruojamiems pastatams. Padidina statinio vertę kaip gera kapitalo investicija.

Fasadų apdaila, šiltinimasŠiltinant pastato fasadą kaip termoizoliacinė medžiaga dažniausiai naudojamos plokštės, pagamintos iš tokių medžiagų:

 • putų polistirolio;
 • mineralinės vatos;
 • stiklo pluošto vatos.

Fasadų šiltinimo sistemas sudaro trys pagrindiniai sluoksniai:

 • termoizoliacinės plokštės – sistemos pamatas;
 • armuojamasis sluoksnis – apsauginis ir sutvirtinantis termoizoliacinių plokščių paviršių;
 • baigiamasis dekoratyvinis apdailos sluoksnis, kuris suteikia sistemai dekoratyvią išvaizdą ir apsaugo nuo atmosferos poveikio.

Fasadų apdaila, šiltinimasFasadų šiltinimo metodas – tai vienas iš efektyviausių būdų siekiant sumažinti energijos sąnaudas, kurių reikia pastatams šildyti.

„Šlapieji“ fasadai leidžia išspręsti daug problemų: apšiltinamas fasadas, suteikiama didelių galimybių architektūriniams ir estetiniams sprendimams.

Visas fasado įrengimo medžiagas geriausiai įsigyti iš vieno tiekėjo. Tokiu atveju visi vieno fasado komponentai suderinami tarpusavyje pagal cheminius ir fizinius parametrus. Juk kiekvienas paskesnis fasado sluoksnis turi būti labiau laidus garams, negu esantis prieš jį, – tai pagrindinė tinkuojamojo fasado įrengimo taisyklė. Taisyklingai parinkti sudedamąsias gražaus ir ilgaamžio fasado dalis gali tik specialistas.

Fasadų apdaila, šiltinimasVentiliuojamieji fasadai

Vis populiaresni tampa kabamieji ventiliuojamieji fasadai.

Unikalios gamybos ir montavimo technologijos yra ventiliuojamieji fasadai. Dėl ypatingos konstrukcijos, kurią sudaro metalinis karkasas, apdailos plokštės ir šilumos izoliacijos medžiagos, kabamojo ventiliuojamojo fasado sistemoje tarp šiltinamojo sluoksnio ir fasado apkalos formuojasi aktyvus oro kanalas. Natūralus oro srautas šiame kanale užtikrina ventiliaciją, kuri pašalina drėgmę iš šiltinamojo sluoksnio ir sienų ir taip užkerta kelią šilumą saugančių šiltinamųjų savybių sumažėjimui, pastato viduje esant bet kokioms oro sąlygoms išsaugo skaičiavimais numatytą temperatūrą.

Fasadų apdaila, šiltinimasVentiliuojamasis fasadas atlieka išorinių šiltų ir šaltų oro srautų užtvaros funkciją ir turi termoso efektą, todėl žiemą pastate visada yra šilta ir jauku net minimaliai šildant, o vasarą — vėsu ir gaivu. Tokie fasadai „kvėpuoja“ ir taip išvengiama drėgmės susikaupimo ir kondensavimosi patalpos viduje. Toks fasadas turi geras garso izoliavimo savybes, apsaugo nuo triukšmo – jo lygis sumažėja maždaug tris-keturis kartus.

Dėl sistemos konstrukcijos fasado apdaila apsaugoma nuo fasadą ardančių faktorių – natūralaus pastato suslūgimo ir seisminių procesų poveikio. Konstrukcija yra numatyta ilgam eksploatavimo laikotarpiui pačiomis nepalankiausiomis klimatinėmis sąlygomis. Kabamieji ventiliuojamieji fasadai šiuo metu yra pats efektyviausias pastatų fasadų šiltinimo metodas.

Fasadų apdaila, šiltinimasReikia pažymėti, kad, be pagrindinės paskirties (sveiko mikroklimato sukūrimo patalpoje), kabamieji ventiliuojamieji fasadai suteikia statiniui patrauklią estetišką išvaizdą, juos galima naudoti senų fasadų rekonstrukcijai. Prie kabamųjų fasadų privalumų taip pat galima priskirti ir ekologiškumą — tai gana reikšmingas faktorius šiuolaikinio miesto sąlygomis.

Kabamieji ventiliuojamieji fasadai įrengiami vadinamosios sausos statybos būdu ir garantuotai užkerta kelią visiems drėgniems procesams. Ventiliuojamojo fasado montavimas atliekamas greitai ir nereikalauja specialaus sienos paruošimo (lyginimo, glaistymo ir kt.), todėl darbus galima vykdyti ištisus metus ant bet kokio pagrindo. Toks fasadas patikimai apsaugo nešančią sieną ir visada išlieka sausas, pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis, apsauginėmis ir estetinėmis savybėmis.

Fasadų apdaila, šiltinimasBe pirmiau išvardintų privalumų, ventiliuojamieji fasadai dėl aptarnavimo patogumo išsiskiria eksploatavimo ekonomiškumu. Skirtingai nuo nutinkuotųjų, šiems fasadams nereikia kasmečio kosmetinio remonto (dažymo, tinkavimo ir kt.). Norint tokiems fasadams suteikti pirmykštę išvaizdą, dažniausiai užtenka tiesiog nuplauti juos aukšto slėgio vandens srove.

Iš pradžių ventiliuojamieji fasadai buvo naudojami negyvenamųjų patalpų statyboms: biurų, prekybos centrų, parodų ir sporto kompleksų ir t. t. Dabar ventiliuojamojo fasado technologija aktuali ir gyvenamųjų namų statybai. Privačių namų savininkai suprato investicijų į energiją taupančias technologijas būtinumą. Fasadų šiltinimas įrengiant ventiliuojamuosius fasadus— tai ne tik efektyvus šilumos išsaugojimas, bet ir puikus energijos išteklių taupymas.

Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas Fasadų apdaila, šiltinimas