Glaistymas, dažymo darbai

Teikiame glaistymo, dažymo, paslaugas (mechanizuotas procesas):

 • Lygus glaistas (gyvenamieji būstai, komercinės patalpos)
 • Tekstūrinis (tai grublėtas paviršius įvairių formų ypatingai patrauklus
  visuomenines paskirties patalpoms, sandėliams.
 • Nuglaistytus paviršius šlifuojame specializuota įranga.

Mašininis glaistymasGlaistymas, dažymo darbai

Anksčiau glaistas būdavo gaminamas taip:

 • sausas mišinys pilamas į talpyklę su vandeniu;
 • maišoma rankomis arba maišytuvu;
 • pilama vandens arba mišinio, kol gaunamas reikiamos konsistencijos mišinys.

Po to rankiniu būdu lėtai buvo tepamas glaistas.

Glaistymas, dažymo darbaiDabar PFT RITMO „Powercoat“ ar „Graco“ glaistomąja mašina glaisto paruošimo ir glaistymo procesas vyksta lengvai, greitai ir kokybiškai. Pakanka įjungti mašiną, ir mišinys paverčiamas visiškai vienalyčiu skiediniu, kuriuo padengiamas apdorojamas paviršius.

Glaistomosios mašinos naudojimo sritys:

 • Vientisas glaistymas;
 • vientisas betoninių ir nutinkuotų paviršių glaistymas;
 • plonasluoksnis glaistymas, paviršiaus paruošimas aukštos kokybės dažymui.

Apie „Knauf Multi-Finish M“ mašininį glaistą:

 • Skirtas beveik visiems pagrindams (betonui, silikatinėms plytoms, putų betonui, gipso kartonui, tinkui);Glaistymas, dažymo darbai
 • paruoštas paviršius yra aukštos kokybės;
 • naudojamas kartu su glaistomąja mašina „Graco“ ar PFT RITMO technologine sistema;
 • sluoksnio storis 1 – 5 mm;
 • geriausios plonasluoksnio tinko savybės su baigiamojo glaisto savybėmis;
 • suslūgimo ir įtrūkimų nebuvimas net sluoksniams esant dideliems, kai paruošiamasis glaistas yra idealus;
 • greitis, patikimumas ir darbo paprastumas.

Dažymo darbai naudojant „Graco“ įrangą

PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS

Glaistymas, dažymo darbai

Paviršiaus paruošimas prieš dažymą yra itin svarbus siekiant sukurti aukštos kokybės dangą ir užtikrinti ilgą jos tarnavimo laiką. Paviršiaus paruošimo procesą sudaro korozijos produktų, senų dažų, riebalinių ir kitokių teršalų šalinimas. Paviršiaus paruošimo būdai skirstomi į tris pagrindines grupes: mechaniniai, terminiai ir cheminiai.

Prie mechaninių būdų priskiriami valymas instrumentu (šepečiu, šlifuojamąja mašina), valymas smėliu, šratais, smėlio ir vandens mišiniu. Šiais būdais galima paruošti gerai nuvalytą, vienodo šiurkštumo, užtikrinančio geriausią dažų bei lako plėvelės sukibimą, paviršių.

Prie cheminių paviršiaus paruošimo būdų visų pirma priskiriamas riebalų pašalinamas nuo paviršiaus. Šis procesas atliekamas naudojant šarmines plaunamąsias priemones arba aktyvius tirpiklius. Priemonės parenkamos atsižvelgiant į užteršimo tipą. Glaistymas, dažymo darbai
Terminis būdas taikomas metalui nuvalyti nuo rūdžių ir nuodegų, naudojant deguonies ir acetileno degiklio liepsną.

Atnaujinant dažų ir lako dangą, būtina prieš tai apžiūrėti paviršių. Jeigu sena dažų ir lako danga tvirtai laikosi ant paviršiaus kaip vientisas sluoksnis, ją reikia nuplauti šiltu vandeniu ir išdžiovinti. Jeigu danga tvirtai nesilaiko, ją reikia visiškai pašalinti.

GRUNTAVIMAS

Pirmoji operacija po paviršiaus paruošimo yra gruntavimas. Tai viena iš svarbiausių ir atsakingiausių operacijų, nes pirmasis grunto sluoksnis yra visos dangos pagrindas. Pagrindinė grunto paskirtis – tvirto ryšio tarp dažomo paviršiaus ir naujai dengiamų dažų ir lako sluoksnių sukūrimas bei dangos aukštos apsauginės savybės užtikrinimas.

Glaistymas, dažymo darbaiGruntuoti reikėtų iš karto po paviršiaus paruošimo darbų užbaigimo. Gruntą galima dengti teptuku, dažų purkštuku arba kitu būdu. Dažant paviršius, kuriuos veikia didesnė drėgmė arba kintančios atmosferos sąlygos, rekomenduojama gruntuoti teptuku. Gruntą džiovinti reikėtų laikantis pagal technologiją numatyto režimo. Formuojant blizgų grunto paviršių, reikia lengvai nušveisti jį smulkiu švitriniu popieriumi.

Grunto plėvelės storis dažant tradiciniais dažais ar lakuojant neturėtų būti pernelyg didelis, paprastai plėvelės storis būna 20-30 mkm. Esant antikorozinei apsaugai, kurią sudaro šiuolaikiškos dažų ir lako medžiagos epoksidų ir poliuretano pagrindu, grunto storis, atvirkščiai, turėtų būti didesnis nei viršutinio emalio sluoksnio storis, nes šiuo atveju pagrindinė apsauginė apkrova ir antikorozinės savybės tenka būtent grunto sluoksniui.

GLAISTYMASGlaistymas, dažymo darbai

Ši operacija skirta paviršiams išlyginti. Ir labai stori, ir nepakankami glaisto sluoksniai eksploatuojant gali sutrūkinėti, dėl to sumažėja apsauginės dangos savybės. Dėl šios priežasties glaistą reikia tepti vientisu sluoksniu. Ant nugruntuoto paviršiaus iš pradžių užtepamas paruošiamasis glaistas, o po to glaistoma ištisai. Kiekvienas glaisto sluoksnis turi gerai išdžiūti. Sluoksnių neturėtų būti daugiau nei 3.

ŠLIFAVIMAS

Ant išdžiuvusio paviršius būna nelygumų ir šiurkščių vietų. Nelygumai, šiukšlės taip pat matomos ant išdžiūvusių gruntuotų, lakuotų ir emaliuotų paviršių. Nelygumams bei šiukšlėms pašalinti ir šiurkštumui išlyginti naudojamas šlifavimas. Šlifuojant apdorojamas paviršius yra veikiamas daugybės smulkių abrazyvinių grūdelių, dėl ko susiformuoja įrėžos ir paviršius tampa matinis. Drauge žymiai pagerėja sukibimas tarp dangos sluoksnių. Šlifavimui naudojamas abrazyvinis švitrinis popierius, pagamintas popieriaus ir audinio pagrindu. Švitrinio popieriaus grūdėtumas (numeriai) parenkamas atsižvelgiant į apdorojamos dangos rūšį.

Glaistymas, dažymo darbai

PADENGIMAS DAŽAIS IR LAKU

Dažniausiai dažant naudojami ne tik dažai, o visa dangų sistema. Šiuo atveju visada iškyla klausimas dėl dažų ir lako dangų suderinamumo. Renkantis dangų schemą, pagal suderinamumą optimali būtų sistema, kurią kuriant laikomasi paprastos dažų ir lako suderinamumo taisyklės:
chemiškai sukietinami dažai ir lakas niekada netepami ant fiziškai džiūstančių dangų.

Padengimo dažais ir laku būdas turi atitikti šių medžiagų fizines, chemines bei kitas savybes – tai yra pabrėžiama gamintojo rekomendacijose. Padengimo dažais ir laku metodai yra visiems žinomi – dažniausiai naudojamas beoris išpurškimas, pneumatinis išpurškimas, dengimas teptuku, voleliu ir kt.

Glaistymas, dažymo darbaiGlaistymas, dažymo darbaiGlaistymas, dažymo darbaiGlaistymas, dažymo darbai