Pakabinamos lubos

 Teikiame pakabinamų lubų montavimo paslaugas visoje Lietuvoje!

(jomis neprekiaujame)

Kabamosios lubos iš mineralinio pluošto

— tai vienas populiariausių viešojo naudojimo patalpų apipavidalinimo būdų. Tokios lubos plačiai naudojamos įstaigose ir viešbučiuose, prekybos ir parodų salėse, ligoninėse ir sanatorijose, mokyklose ir universitetuose. Žaliava, iš kurios gaminamos šių lubų plokštės, yra mineralinis pluoštas.

Pakabinamos lubosMineralinio pluošto lubų konstrukcija

Kabamosios lubos iš mineralinio pluošto — tai konstrukcija, kurią sudaro plokštės ir kabamoji sistema. Paprastai plokštės yra kvadratinės formos ir gaminamos kelių standartinių dydžių. Kabamąją sistemą sudaro metalinio karkaso ir tvirtinamųjų elementų, kuriais karkasas pritvirtinamas reikiamu atstumu nuo perdangų, visuma. Karkaso sujungimo su siena vietose naudojamas metalinis kampuotis, užtikrinantis glaudų plokščių prigludimą prie vertikalaus paviršiaus.

Kabamųjų lubų tipai

Priklausomai nuo mineralinio pluošto modulių charakteristikų iš šios medžiagos pagamintos kabamosios lubos skirstomos:

 • universalias;
 • drėgmei atsparias;
 • akustines;
 • higieniškas;
 • ekonominės klasės;
 • dekoratyviąsias.

Skirtingų lubų tipų naudojimo ypatumai

Pakabinamos lubosUniversalios lubos pasižymi įvairiapusėmis savybėmis, tad tokias lubas galima naudoti bet kokioms patalpoms įrengti. Universalios lubos turi akustinių ir higieninių savybių, yra atsparios drėgmei, smūgiams ir numatytos ilgam eksploatavimo laikui.

Drėgmei atsparios mineralinio pluošto lubos naudojamos patalpų, kuriose būna didelė drėgmė bei staigūs temperatūros svyravimai, apdailai: baseinams, saunoms, skalbykloms, gamybinėms patalpoms. Dėl didelio plokščių tankio tokios lubos išlaiko savo formą net drėgmei siekiant iki 95 %.

Akustinės kabamosios lubos naudojamos, kai norima užkirsti kelią pašalinių garsų skverbimuisi į patalpas arba nuo triukšmo apsaugoti gretimas patalpas. Akustinės kabamosios lubos yra plačiai naudojamos įrengiant garso izoliaciją parduotuvėse, sporto salėse, žaidimo kambariuose, baseinuose, vandens parkuose. Tokios lubos sumažina aido efektą, tad yra nepakeičiamos mokyklų klasėse, auditorijose, konferencijų salėse.

Higieniškos lubos skirtos patalpoms, kurioms keliami aukšti higienos reikalavimai, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros ir maisto pramonės įstaigoms. Lubų plokštės turi dangą, užkertančią kelią bakterijų dauginimuisi, yra aukštesnio atsparumo drėgmės, riebalų, chloro garų poveikiui.

Ekonominės klasės mineralinio pluošto lubos yra puiki ir nebrangi šiuolaikiško patalpų apipavidalinimo priemonė. Konstrukcijos pasižymi priimtinomis tvirtumo, ilgaamžiškumo, atsparumo drėgmei ir garso sugėrimo charakteristikomis. Mineralinio pluošto plokščių yra kelių rūšių, tad lengvai galima parinkti lubas skirtingo dizaino patalpoms.

Dekoratyviosios lubos naudojamos išskirtiniam patalpų apipavidalinimui: įstaigoms, restoranams, viešbučiams, prekybos salėms. Turtinga spalvų gama ir platus lubų plokščių struktūros diapazonas sudaro puikias galimybes įgyvendinti sudėtingus dizaino projektus.

Mineralinio pluošto lubų privalumai

Pagrindiniai mineralinio pluošto lubų privalumai yra tokie:

 • atsparumas drėgmei;
 • priešgaisrinė sauga;
 • aukštas garso sugėrimo lygis;
 • geras šviesos atspindėjimas.

Taip pat didžiųjų gamintojų gaminiai pasižymi tokiomis savybėmis kaip hipoalergiškumas ir netoksiškumas.

Svarbūs mineralinio pluošto lubų privalumai yra greitas montavimas ir lengvo atskirų elementų pakeitimo galimybė be visos konstrukcijos demontavimo. Kadangi įrengus tokias lubas lengva pasiekti erdvę už jų, tampa paprasta visų paslėptų komunikacijų – kondicionierių, klimato kontrolės, gaisro gesinimo sistemų ir kitų – priežiūra.

Pagal karkaso akučių dydį yra specialiai parengti  šviestuvai, leidžiantys užtikrinti reikiamą patalpos apšvietimą.

 • Armstrong
 • OWA
 • Ecophon

Gipsinės lubos — tai puiki efektingo skirtingų tipų ir paskirčių patalpų apipavidalinimo galimybė. Gipsinės lubos įrengiamos ir gyvenamuosiuose namuose, ir viešosiose įstaigose. Platus reljefo asortimentas leidžia naudoti gipsines lubas bet kokio stiliaus interjerams.

Konstrukcija

Pakabinamos lubosGipsines lubas sudaro plokštės ir kabamoji sistema, kuri tvirtinama prie perdangų. Plokštės yra gaminamos iš gipso ir armuojamos stiklo pluošto tinklu, taip suteikiant luboms didesnio fizinio stiprumo. Pagamintų plokščių standartiniai matmenys yra 600 х 600 mm. Gipsinės plokštės gaminamos baltos, tačiau jas lengva nudažyti.

Kaip gipsinių lubų karkasas naudojami standartiniai atviro ir paslėpto tipų kabamųjų sistemų modeliai. Kabamosios sistemos yra parenkamos atsižvelgiant į plokščių rūšį.

Gipsinių lubų plokščių tipai

Gipsinės plokštės pagal svorį yra skirstomos į paprastąsias ir palengvintas. Palengvintų plokščių gamybai naudojamos specialios technologijos, pavyzdžiui, džiovinimo: gipso masėje susiformuoja granulės, dėl kurių sumažėja pagamintų produktų svoris.

Pagal išvaizdą gipsinės plokštės gali būti lygios, reljefiškos ir perforuotos. Įrengiant kabamąsias lubas gali būti naudojamos ir vienos, ir kelių rūšių plokštės. Tokiu būdu galima suformuoti dekoratyvinį paviršių su pačiais įvairiausiais piešiniais.

Gipsinių lubų naudojimas

Gipsinės lubos skirtos gyvenamųjų namų bei viešosios paskirties patalpoms papuošti. Ypač įspūdingai atrodo didelio ploto gipsinės lubos . Gipsinės lubos leidžia sukurti prabangų rafinuotą senovinių rūmų stiliaus interjerą, gali tapti ir šiuolaikiško stiliaus patalpų apdailos dalimi. Viskas priklauso nuo plokščių išvaizdos ir paskirties. Reljefiški modeliai paprastai naudojami dekoratyviniais tikslais, o perforuotieji užtikrina garso izoliaciją.

Gipsinių lubų privalumai

 • Ekologiškumas. Gipsas — natūrali gamtinė medžiaga, todėl gipsiniai gaminiai yra sveikatai nepavojingi Dėl šios priežasties gipsinės lubos gali būti naudojamos medicinos ir sveikatos priežiūros įstaigose.
 • Šviesos atspindėjimas. Gipsinių plokščių šviesos atspindėjimas viršija 80 %. Taigi patalpose, kuriose įrengtos gipsinės lubos, dienos metu nereikia naudoti papildomo apšvietimo.
 • Atsparumas drėgmei. Aukštas gipsinių lubų atsparumas drėgmei leidžia montuoti jas padidintos drėgmės patalpose, vonios kambariuose bei baseinuose. Palengvintos gipsinės plokštės pasižymi beveik 100 % atsparumu vandeniui ir išlaiko ilgai trunkantį mirkymą vandenyje, drauge neprarasdamos savo savybių.
 • Dekoratyvumas. Patraukli išvaizda ir modelių įvairovė suteikia įvairiausių dizaino projektų įgyvendinimo galimybę.
 • Garso izoliacija. Gipsinės lubos užtikrina puikią garso izoliaciją. Renkantis plokštes, reikėtų įvertinti tai, kad perforuotos gipsinės plokštės sugeria garsą, o lygios plokštės jį atspindi.
 • Atsparumas ugniai. Gipsinės plokštės priskiriamos prie nedegių medžiagų, todėl gali būti naudojamos patalpose, kurioms taikomi aukštesni priešgaisrinės saugos reikalavimai.
 • Greitas montavimas. Gipsinių lubų montavimui nereikia išankstinio perdangų paruošimo, praktiškai išvengiama „nešvarios“ darbų stadijos, darbai užtrunka tik keletą valandų.

Kompanija AMF

„Armstrong World Industries“

Kompanija „Armstrong World Industries“– tai pasaulinė kabamųjų lubų ir grindų dangų gamybos lyderė. „Armstrong World Industries“ įkurta 1860 metais Lankasteryje (Didžioji Britanija). Šiuo metu kompanijai priklauso turi 44 gamyklos 12-oje pasaulio šalių.

Rusijos kabamųjų lubų rinkoje „Armstrong World Industries“ produkcija yra viena iš labiausiai paplitusių ir yra plačiai naudojama administracinių ir viešųjų pastatų apdailai.

Kabamosios lubos „Armstrong“

Šiuo metu kompanija gamina kabamąsias lubas „Armstrong“ iš mineralinio pluošto, su plokščiomis ir įgaubtomis plokštėmis bei metalines ir medines lubas. Montuojant „Armstrong“ kabamąsias lubas, plačiai taikomi įmontuojamieji lubų šviestuvai, ventiliacijos grotelės.

„Armstrong“ kabamųjų lubų konstrukcija

Pakabinamos lubos„Armstrong“ kabamąsias lubas sudaro metalinės kreipiamosios, tvirtinimo elementais tvirtinamos prie nešančių lubų perdangų, ir kasetės, montuojamos ant kreipiamųjų. Lengvos, paprastai montuojamos „Armstrong“ lubos įrengiamos bet kokios konfigūracijos patalpose. Ploto tarp „Armstrong“ kabamųjų lubų ir esamos perdangos aukščio varijavimo galimybė leidžia tiesti laidus, montuoti klimato kontrolės, avarinės signalizacijos sistemas. Patogi ir praktiška „Armstrong“ kabamųjų lubų konstrukcija užtikrina lengvą erdvės virš lubų pasiekiamumą.

„Armstrong“ kabamųjų lubų kasečių gamybai naudojamas mineralinis pluoštas, medienos plaušo plokštės arba medžio drožlių plokštės, padengtos laminatu arba kitokiomis apdailos medžiagomis. „Armstrong“ lubų paviršius gali būti lygus, įspauduotas arba perforuotas.

„Armstrong“ kabamųjų lubų privalumai

„Armstrong“ lubos — tai puikiai sukurta, kruopščiai patikrinta sistema, skirta patalpų dekoravimui.

„Armstrong“ kabamosios lubos pasižymi aukštu garso sugerties koeficientu, yra atsparios drėgmei, higieniškos. Vienas iš tokių charakteristikų „Armstrong“ kabamųjų lubų modelių – minkšto pluošto lubų plokštės – yra plačiai naudojamas mokyklose, universitetuose, ligoninėse ir kitose patalpose, kurioms taikomi aukšti atsparumo drėgmei ir garso sugėrimo reikalavimai.

Karkasinių sistemų konstrukcijų įvairovė leidžia formuoti „Armstrong“ kabamąsias lubas atviro, uždaro tipo tvirtinimo būdu.

“Ecophon“

Kompanija „Ekophon“– pasaulinė akustinių kabamųjų lubų, kreivinių modelių bei sienų plokščių gamybos lyderė. Šios kompanijos produkcija yra plačiai naudojama švietimo įstaigoms, kino teatrams, konferencijų salėms, baseinams ir sporto salėms, kompiuterių klubams, prekybos ir pramogų centrams įrengti.

1958 metais Švedijoje įkurta „Ekophon“ iš pradžių priklausė kompanijai „Gullfiber“, kuri specializuojasi stiklo pluošto gamybos srityje. Vėliau „Ekophon“ žymiai praplėtė savo produkcijos, kuri tapo populiari Skandinavijoje, o po to – ir visame pasaulyje, asortimentą.

Kompanija kaip kabamųjų lubų gamintoja rinkoje yra gerai žinoma daugiau kaip 50 metų. Per šį laiką „Ekophon“ užsirekomendavo kaip rimta gamintoja, nuolat tobulinanti savo produkciją ir kurianti naujus modelius.

Šiuo metu „Ekophon“ prekių asortimente yra 9-ios kabamųjų stiklo pluošto lubų kolekcijos, laisvai kabantys elementai lubų-salų sukūrimui ir akustinės sienų plokštės.

Kabamosios lubos „Ekophon“

Akustines ir kreivines „Ekophon“ lubas sudaro plokštės ir kabamoji sistema.
Iš aukšto tankio daugiasluoksnio stiklo pluošto pagamintas lubų plokštes paprasta montuoti ir prižiūrėti, jos yra dulkėms ir purvui atsparaus paviršiaus, pasižymi labai geromis akustinėmis savybėmis, puikiu šviesos atspindėjimu, aukštu atsparumu drėgmei, priešgaisrine sauga.

Praktiškai visos „Ekophon“ lubos atitinka Skandinavijos šalių „Nordic Swan“ ekologinio ženklo reikalavimus ir turi Švedijos astmos ir alergijos gydymo asociacijos rekomendaciją. Taip pat „Ekophon“ kabamosios lubos yra klasifikuotos pagal tarptautinį EN ISO 116 54 standartą, garso sugerties koeficiento reikšmės akustiniuose modeliuose varijuoja nuo 0,85 iki 1, kur 1 – maksimali pasiekiama reikšmė.

„Ekophon“ kabamųjų lubų privalumai

Estetiškumas. Dizaino ir spalvų įvairovė leidžia naudoti „Ekophon“ lubas bet kokio tipo patalpų apdailai, taip pat ir kuriant ypatingus interjerus.

Atsparumas drėgmei. Aukštas atsparumas drėgmei (iki 95 %) suteikia galimybę lubas naudoti padidintos drėgmės patalpose.

Greitas montavimas. Kruopščiai parengta tvirtinimo sistema užtikrina greitą lubų sistemos įrengimą ir suteikia atskirų elementų pakeitimo galimybę be visos dangos demontavimo.

Šviestuvų ir klimato kontrolės sistemų įmontavimo galimybė. Į „Ekophon“ stiklo pluošto lubas numatyta bet kokių tipų ir dydžių šviestuvų įmontavimo bei klimato kontrolės sistemų įrengimo į erdvę virš lubų galimybė.

Ilgaamžiškumas. Aukštas plokščių ir plokščių medžiagų patvarumas, kokybiška dekoratyvinė danga užtikrina ilgą gaminių eksploatavimo laiką.

Lengva priežiūra. Lubos gali būti valomos ir sausuoju, ir šlapiuoju būdu, naudojant neabrazyvines valomąsias priemones.

Sienų plokštės „Ekophon“

Akustinės sienų plokštės „Ekophon“ gaminamos iš aukšto tankio stiklo pluošto. Kaip apdailos medžiagos naudojami mikroporiniai dažai, stiklo audinys „Texona“ arba smūgiams atsparus stiklo audinys „Super G“.

Sienų plokštės montuojamos tiesiai ant nešančios sienos. Nuimamosios plokštės būna su neapdorotu kraštu, nenuimamosios – valcuotu. Plokštės su nudažytu paviršiumi gali būti valomos drėgnuoju būdu, su stiklo audinio paviršiumi – tik sausuoju būdu, taip pat ir dulkių siurbliu.

„Ekophon“ sienų plokštės yra pagamintos iš sunkiai degančių medžiagų, todėl priskiriamos prie ugniai atsparių apdailos medžiagų.

Kabinamoji lubų sistema „Ekophon“

Т formos profiliai iš cinkuoto plieno, nudažyto balta spalva, tvirtinami tvirtinamaisiais elementai, gembėmis ir kitokiomis priemonėmis, suformuojant kabamųjų lubų karkasą. Dėl kruopščiai parengtos montavimo sistemos bei papildomų elementų užtikrinamas lengvas komunikacijų, kurios yra išvedžiotos erdvėje virš lubų, pasiekiamumas.

 

Kompanija OWA (Vokietija) — kabamųjų lubų ir garsą sugeriančių sienų plokščių, skirtų skirtingų patalpų tipų apdailai, gamintoja. Su architektais, dizaineriais ir montavimo specialistais bendradarbiaujanti kompanija gamina estetiškus ir funkcionalius gaminius, o aukšta medžiagų kokybė garantuoja produkcijos ilgaamžiškumą. Daugelis OWA lubų sistemų eksportuojamos į įvairias pasaulio šalis.

Kabamosios lubos OWA harmoningai įsikomponuoja į gyvenamųjų ir pramoninių patalpų interjerą ir yra plačiai naudojamos ir nedidelių– priimamųjų, įstaigų, kabinetų, –ir didelių patalpų — koridorių, holų, prekybos ir parodų salių – apdailai.

OWA kabamųjų sistemų įvairovė suteikia galimybę jas naudoti patiems drąsiausiems dizainerių sprendimams įgyvendinti. Paslėptos, rastrinės, koridorinės, akytosios kabamosios sistemos, naudojamos su mineralinėmis plokštėmis, sukuria visiškai skirtingus vizualiuosius efektus. OWA kabamosios lubos gaminamos ne tik įprastos baltos spalvos: spalvų gamą sudaro pasteliniai tonai ir originalus „grafitas“, o faktūrų įvairovė leidžia išsirinkti konkrečiam dizainerio projektui labiausiai tinkamą modelį.