Tinkavimo darbai

Teikiame profesionalias tinkavimo paslaugas:

 • Gipsiniu tinku (paruoštas sausasis mišinys)

  Tinkavimo darbai

 • Cementiniu tinku (paruoštas sausasis mišinys)
 • Cemento-kalkių tinku (paruoštas skystas skiedinys, gaminamas gelžbetonio gaminių gamykloje)

Būsto ekologija

Gipsiniame tinke yra akytųjų medžiagų, tad drėgmės garai, kurių yra pagrindo medžiagoje arba patalpos viduje, netrukdomai prasiskverbia pro tinko sluoksnį. Taip patalpos viduje sukuriamas subalansuotas mikroklimatas. Kai kambaryje yra daugiau drėgmės, perteklinį jos kiekį sugeria gipsinis paviršius. Jeigu patalpų oras tampa pernelyg sausas, drėgmė sugrąžinama atgal. Palyginti su cementiniu-kalkiniu tinku, gipsinio tinko šilumos ir garso laidumo koeficientas yra mažesnis, todėl pagerėja šilumos ir garso izoliacija. Be to, gipsinis paviršius yra šiltas, o tai reiškia, kad net žiemą patalpos sienos neatrodys šaltos. Taip pat jos išgelbės nuo gaisro, nes gipso kristalo struktūroje yra vandens molekulių, kurios kaitinamos ant paviršiaus sudaro dūmų uždangą.Tinkavimo darbai

Naudojimas

Tinka naudoti visoms patalpoms, kurių oro drėgnumas yra normalus, taip pat gyvenamųjų namų virtuvėms ir vonios kambariams (išskyrus pirtis, baseinus ir t. t.).

Mašininis gipsinis tinkas

Dėl procesų mechanizavimo naudojant sausus statybinius mišinius akivaizdžiai sutrumpėja statybos terminai, nes dėl specialių medžiagų ir specialios technikos žymiai pagreitėja darbo procesas, užtikrinama stabiliai aukšta kokybė, kuri yra ilgaamžiškumo garantas.

Tinkavimo darbaiMašininis tinkavimo būdas reikalauja naujų technologinių sprendimų, todėl pradėti gaminti sausieji tinko mišiniai, specialiai sukurti tinkuoti mašininiu būdu. Šitie mišiniai pasižymi specifinėmis savybėmis: laisvai teka žarna, bet nenuteka nuo sienos; lėčiau sukietėja (tinkui išlyginti reikia daugiau laiko), tačiau pasižymi geru atsparumu ir sukibimu (adhezija). Kompanijos „Knauf“ tinkas МР 75 — tai prekės ženklas, kurį „Knauf“ plėtoja Austrijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir kitose šalyse.

Šiuolaikiški tinkavimo mechanizuotu būdu įrenginiai ir geri mišiniai dar negarantuoja galutinės viso darbo sėkmės. Labai daug priklauso nuo tinkavimo darbų atlikimo technologijos, t. y. sienų kreivumo matavimo, kampinių profilių montavimo išoriniuose kampuose naudojantis gulsčiuku (geriau lazeriniu) bei aliuminio arba cinkuotos geležies kreipiamųjų montavimo bendrajame ruošiamo paviršiaus plote.

Tinkavimo darbaiTinkavimo mašina prijungiama prie elektros šaltinio ir vandentiekio. Į tinkuojamojo įrenginio bunkerį supilamas sausasis mišinys. Dauguma tinkuojamųjų įrenginių turi įrengtą siurblį, kuris tiekia maišymui reikalingą vandenį iš bet kokios talpyklos, jeigu statybos aikštelėje nėra vandentiekio magistralės.

Padavimo sraigtu tinkuojamasis mišinys tiekiamas į maišymo kamerą, kurioje sumaišomas su vandeniu. Dėl nuolat vykstančio proceso gaunamas vienalytis skiedinys, taigi pagerėja ir mišinio kokybė. Vėliau skiedinio vamzdžiais skiedinys transportuojamas į darbų atlikimo vietą ir tolygiai paskirstomas po visą apdorojamo paviršiaus plotą. Mechanizuotos technologijos pranašumai matomi jau šiame pasiruošimo ir mišinio paskirstymo etape. Darbininkui tereikia užtikrinti nepertraukiamą reikiamo sauso mišinio, vandens ir elektros tiekimą į tinkuojamąjį įrenginį, po skiedinio paruošimo apdorojamą paviršių padengti skiediniu ir jį išlyginti. Tinkuojamoji masė (gipsinis tinkas) pagaminta taip, kad purškiant ant paviršiaus išsiskiria ploniausios frakcijos skiedinio su klijais masė, kuri pagal savo pobūdį panaši į galutinio apdirbimo glaistą. Masė užpildo mažiausias paviršiaus poras ir nelygumus.

Tinkavimo darbaiMechanizuotas tinkavimas didina darbo našumą, nes tinkuojamieji įrenginiai leidžia padengti tinko skiediniu didelį paviršių per trumpą laiką, suteikia galimybę realizuoti visas tinkuojamųjų instrumentų galimybes, dirbti naudojant didelius tiesiklius, glaistytuvus. Dėl šios priežasties paviršius yra greitai apdorojamas, sienos būna žymiai lygesnės – tai yra gana svarbu tolimesniems darbams.

Apdoroto paviršiaus išvaizda

Galutiniame etape išgaunami idealiai lygūs, balti ir švelnūs paviršiai. Sienų apsauginiai kampai montuojami tinkavimo metu ir užtinkuojami, tad būsto kampai tampa apsaugoti nuo fizinio pažeidimo. Kai kuriais atvejais gipsinio tinko nebūtina glaistyti. Įprastai glaistoma vieną kartą. Iš karto galima atlikti ir baigiamąją apdailą — dažyti, klijuoti tapetus bei dekoratyvines dangas ir t. t. Gipsinis paviršius ir išdžiūsta žymiai greičiau — per tris-penkias dienas.

Tinkavimo darbaiPadengimo kokybė

Gipsiniai skiediniai nesuslūgsta, vadinasi, nereikia nerimauti, jog skiediniui išdžiuvus atsiras įtrūkimų. Gipsiniais skiediniais galima paviršius išlyginti storais sluoksniais nuo 7 iki 25 mm vienu užtepimu, nesukeliant įtrūkimų susidarymo ir sluoksniavimosi rizikos. Į gipsinį paviršių galima laisvai kalti vinis paveikslams ir laikrodžiams kabinti nesibaiminant, kad tinkas nubyrės. Dėl tvirto sukibimo su pagrindu ir nedidelio gipsinių mišinių lyginamojo svorio galima juos naudoti horizontaliems paviršiams, pavyzdžiui, luboms, išlyginti.

Mišinio sąnaudos

Tinkavimo darbaiEsant vienodam tinko sluoksnio storiui, gipsinių mišinių sąnaudos yra 2-3 kartus mažesnės nei cemento-kalkių tinko. Tai reiškia, kad tuo pačiu sauso mišinio kiekiu galima nutinkuoti 2-3 kartus didesnį paviršių. Gipsinių medžiagų lyginamasis svoris yra 2-2,5 karto mažesnis už cemento medžiagų lyginamąjį svorį. Tai žymiai palengvina tinkuotojo darbą, sumažina transporto išlaidas ir pastato apkrovą į pagrindą. Gipsiniai skiediniai yra aukšto slankumo ir plastiškumo, tad užtikrinamas didesnis darbo našumas, palyginti su cementiniu-kalkiniu tinku.

Kaina

Sumažėja, kai gipsiniai mišiniai naudojami taikant mechanizuoto tinkavimo metodą (palyginti su rankiniu būdu); darbų atlikimo greitis padidėja keletą kartų (keturių žmonių brigada per pamainą nutinkuoja 100–200 kv. m, arba 20–25 kv. m taikant rankinį metodą), kas leidžia samdyti žymiai mažiau žmonių; nėra medžiagų pereikvojimo; dėl gipsinių mišinių naudojimo išvengiama gana ilgo ir brangiai kainuojančio baigiamojo glaistymo etapo.Tinkavimo darbai

Gipsinis tinkas ir cemento-kalkių skiedinio tinkas. Kurį pasirinkti?

Gipsinio tinko privalumai:

 • išgaunamas lygus paviršius;
 • palaikomas subalansuotas patalpos mikroklimatas– gipsinis tinkas sugeria drėgmės perteklių ir išskiria drėgmę, kai kambaryje yra per sausa;
 • patalpose, nutinkuotose gipsiniu tinku, sukuriamas malonus, natūralus ir visiškai nekenksmingas mikroklimatas;
 • gipsinis tinkas gaminamas iš aukščiausios kokybės natūralaus gipso;
 • būdingos šilumos ir garso izoliacinės savybės;
 • Tinkavimo darbai

  gipsiniu tinku nutinkuoti paviršiai – tai puikus pagrindas dažyti, klijuoti skystus ir paprastus tapetus, plyteles.

Gipsinio tinko trūkumai:

 • gipsinis tinkas netaikomas išorės (lauko) apdailai;
 • netaikomas patalpoms, kuriose nuolat drėgna (pirtims, vidaus baseinams).

Cemento-kalkių tinko privalumai:

 • labai atsparus vandeniui, galima naudoti drėgnoms patalpoms, pavyzdžiui, pirtims, vidaus baseinams;
 • aukštas atsparumas šalčiui.

Cemento-kalkių tinko trūkumai:

 • kelių sluoksnių struktūros tinkas (nestabilus);
 • reikia daugiau pastangų ir kaštų tolesnei apdailai (glaistymui, dažymui, tapetų klijavimui);
 • iš tinko turi išgaruoti labai didelis vandens kiekis; kartais tai yra negrįžtamas procesas.

Tinkavimo darbai Tinkavimo darbai Tinkavimo darbai Tinkavimo darbaiTinkavimo darbaiTinkavimo darbaiTinkavimo darbaiTinkavimo darbaiTinkavimo darbai

Tinkavimo darbai